Najdroższe zestawy Lego Star Wars

1. Sokół Millenium 

Jest to niezwykle rozbudowany i dopracowany zestaw. Składa się on z ponad 7541 pojedynczych elementów składających się w większą całość, z których dość spora część jest w pełni ruchoma. Należą do nich między innymi laserowe działa służące do strzelania, podpory do lądowania, czy opuszczana rampa. Ponadto znajdziemy w nim aż różnych 8 minifigurek. Jedną z kluczowych zalet zestawu jest fakt, że znajdują się w nim także fragmenty dzięki którym możliwa będzie swobodna kreacja elementów pochodzenia zewnętrznego, oraz jego niezwykła szczegółowość. Jest on zdecydowanie wart swojej dość sporej ceny.

2. Maszyna krocząca AT-AT

Model ma w pełni ruchomą głowę i nogi co daje wiele możliwości podczas zabawy. Ponadto maszyna zawiera 2 rodzaje działek, luk bombowy, oraz hak do którego można zamocować hak X-Winga tak jak to miało miejsce w 5 części kultowej sagi. Jak widać twórcy dopracowali dosłownie każdy szczegół zestawu. Całość mierzy ponad 60 centymetrów, a korpus można bezproblemowo otworzyć w każdym momencie. Znajduję się w nim miejsce na ponad 40 minifigurek. W samym komplecie jest ich aż 9, w tym śnieżni szturmowcy, Luke Skywalker, czy generał Veers. Do tego dołączono 4 śmigacze śnieżne i działo ciężkie E-Web. Zestaw może stanowić idealny prezent dla fanów w dosłownie każdym wieku, bowiem ma ogromną wartość kolekcjonerską.

3. Niszczyciel Imperium

Cały zestaw składa się z ponad 4700 pojedynczych elementów. Model wyposażony jest w obrotowe miotacze, naprawdę olbrzymie rury wydechowe, oraz w pełni odchylany talerz radaru. Warta podkreślenia jest także nietuzinkowa obudowa. Ponadto do całości dołączono miniaturową wersję statku kosmicznego Rebeliantów, Tantive IV. Zabieg ten ma na celu umożliwienie odwzorowania kultowej sceny pościgu kosmicznego z początku Nowej Nadziei. Warto jeszcze wspomnieć o 2 imperialnych minifigurkach, oraz podstawce zawierającej plakietkę informacyjną. Zestaw to prawdziwa gratka dla dosłownie każdego fana Gwiezdnych Wojen, bez wyjątku.

1. Sokół Millenium  Jest to niezwykle rozbudowany i dopracowany zestaw. Składa się on z ponad 7541 pojedynczych elementów składających się w większą całość, z których dość spora część jest w pełni ruchoma. Należą do nich między innymi laserowe działa służące do strzelania, podpory do lądowania, czy opuszczana rampa. Ponadto znajdziemy w nim aż różnych 8…